3°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 41%

Вітер: 11 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Кам’янчан запрошують стати донорами крові

14 червня відзначають Всесвітній день донора. Ця дата має на меті залучення здорових людей до донорства крові. Кам’янська філія Дніпропетровської обласної станції переливання крові запрошує охочих громадян стати донорами та здати кров для людей, які цього потребують.

Щорічно Кам’янська філія приймає близько 5 тисяч донорів. 351 з них безкоштовно здавали кров чи плазму не менше 40 разів і набули статусу «Почесний донор України». 4 особи мають звання «Заслужений донор України», тобто безкоштовно здавали кров чи плазму понад 100 разів.

За 5 місяців поточного року вже прийнято близько 2 тисяч донорів.

У закладі створено відділ «Центр плазмаферезу», на базі якого заготовляють донорську плазму ефективним методом автоматичного та мануального плазмаферезу. Він передбачає одержання від донора тільки плазми, при цьому власні клітини крові повертаються.

Мешканцям нагадують, що донором крові може стати людина віком від 18 до 60 років, з масою тіла, не меншою за 50 кілограмів. Для заохочення здачі крові держава передбачає пільги донорам: у день кровоздачі та наступний день після неї людина звільняється від роботи зі збереженням середньої місячної заробітної плати.

Регулярне донорство позитивно впливає на здоров’я людини, сприяє профілактиці серцево- судинних захворювань, атеросклерозу, подагри, ожиріння. Регулярна здача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Охочих здати кров у Всесвітній день донора чекають у комунальному закладі «Дніпропетровська обласна станція переливання крові, Кам’янська філія» за адресою: вул. Інститутська, 6. Довідки за телефоном: 068-687-80-92.

Останнє редагування Четвер, 13 червня 2019 16:14

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.