1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 91%

Вітер: 13 km/h

USD 28.13   EUR 34.08
Новини 24

Кам’янчанам нагадали, як уберегтися від коронавірусу

Триває епідемія нового коронавірусу COVID-19. Щодня кількість захворілих зростає, а з настанням холодів також збільшується ризик захворіти на грип та сезонну застуду. Про це нагадав начальник управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Віталій Мандзюк.

Ковід та грип – це різні хвороби, спричинені різними вірусами. Грип з нами уже багато років, і ми знаємо, що є типи вірусів грипу A та B. Вони спричинюють спалахи грипу щосезону впродовж зимових місяців, а коронавірус  COVID-19 новий, до спалаху ми його не знали й не могли мати від нього імунітету. Тому він так швидко поширився світом.

Віруси  передаються від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Вірус може потрапити на слизові оболонки носа, очей також через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого. На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т. ін.

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають у зоні підвищеного ризику. Також слід розуміти, що можливе одночасне зараження кількома видами вірусів.

Велике значення у лікуванні має вчасне діагностування. На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, які спостерігаються при грипі, звичайній застуді − біль у горлі, кашель, температура. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека. Саме  тому, якщо ви відчули симптоми захворювання чи протягом останніх 14 днів спілкувались із людиною, хворою на  коронавірус, – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі лікар має алгоритм дій, що робити.

Як захиститися від вірусних інфекцій?

Зміцнюйте імунітет (повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму);

мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком;

дотримуйтесь правил особистої гігієни;

провітрюйте приміщення, у якому знаходитесь;

використовуйте захисну маску в публічних місцях;

уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ;

уникайте скупчення людей (віруси не циркулюють у повітрі й не переміщуються  на далекі відстані. Відстань – це гарантія безпеки, мінімальна дистанція – 1,5 метра);

уникайте дотиків до свого обличчя: не торкайтеся руками своїх очей, носа та рота.

Пацієнти, які мають медичні показання для лабораторного обстеження методом ПЛР на коронавірусну хворобу (COVID-19), обстежуються безкоштовно. Сімейний лікар, з яким у пацієнта укладена декларація, або лікар стаціонару (для стаціонарних хворих) організовує приїзд до пацієнта мобільної бригади, яка навчена методиці забору матеріалу, його маркування та транспортування в лабораторію, яка проводить лабораторне тестування (обласний лабораторний центр, лабораторія лікарні ім. Мечникова). У місті організована щоденна робота мобільної бригади, налагоджена спільна робота з Кам’янським міським відділом лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України». Усі пацієнти, у яких є медичні показання для лабораторного обстеження методом ПЛР на COVID-19, протягом 24 годин обслуговуються мобільними бригадами.

Жителі міста, які не мають медичних показань для лабораторного обстеження методом ПЛР на коронавірусну хворобу (COVID-19), але бажають обстежитися (для подорожей), можуть обстежитися на платній основі, самостійно звертаючись у лабораторії міста і області.

Щоб уберегти себе та своїх близьких − дотримуйтесь цих рекомендацій та не займайтесь самолікуванням.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.