13°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 28.48   EUR 33.73
Новини 24

Кам’янчанам нагадують про небезпеку сказу

28 вересня − Всесвітній день боротьби зі сказом, який проводиться щорічно з ініціативи благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це нагадали в міській раді.

Як повідомляють у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, щорічно у Кам’янському реєструється близько 500 випадків укусів, з них 70% завдають безпритульні тварини (собаки, коти), білки, кажани, щури, миші, їжаки. Небезпечні й домашні тварини, зокрема протягом останніх років випадки сказу тварин реєструвались серед домашніх собак та котів, як у приватному секторі, так і в багатоповерхових будинках.

Сказ (синонім – водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з групи вірусних зоонозів, розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується смертельним результатом.

Основним джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.

Людина може заразитись після укусу хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною.

Для попередження сказу уникайте будь-яких контактів з бродячими та дикими тваринами, навіть тими, що у даний момент не мають ознак захворювання. Не намагайтеся зловити тварин. Не гладьте їх, не беріть у руки. Слідкуйте за дітьми, розкажіть їм про небезпеку сказу. Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження (наприклад, якщо ви працюєте ветеринаром, лісником, єгерем чи мисливцем).

Якщо вас укусила або ослинила тварина - необхідно якнайшвидше звернутись в найближчу медичну установу за допомогою. Якщо тварина ваша або господар її вам відомий, потрібно терміново доставити тварину до ветеринарної лікарні для спостереження протягом 10 днів.

Пам’ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Захворювання можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення вакцини. Щеплення проводяться безкоштовно!

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.