27°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 59%

Вітер: 7 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Кам’янчанам пояснили нововведення в порядку сплати за газ

Із 1 січня 2020 року на території України згідно з законодавством відбулися зміни у сфері ринку природного газу. Набув чинності новий алгоритм нарахувань за розподіл газу, тобто його доставку. Про це розповів старший менеджер з продажу Кам’янського відділення АТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Товмач.

Зокрема, введено нові поняття «останній газовий рік» і «річна замовлена потужність». Крім цього, відтепер усі споживачі – як населення, так і промисловість та бюджетні установи – розраховуватимуться за доставку газу за одним принципом, хоча платіжки у всіх і будуть різні.

Річна замовлена потужність на розрахунковий календарний рік визначається виходячи з фактичного обсягу споживання газу об’єктом за попередній рік: з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року.

Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума обсягу газу, спожитого за ці 12 місяців, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року.

Тож вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта та залежить від використаного ним обсягу в минулому «газовому році».

На території Дніпропетровської області з 1 січня встановлено тариф 1,248 грн за кубічний метр газу, з 1 липня – 1,5 грн за кубічний метр. Тобто, приміром, за 100 кубів місячної частки споживач платитиме у січні 125 гривень.

Отже, з початку року споживачі отримують дві платіжки: одна за фактично спожитий газ постачальнику (на Дніпропетровщині це ТОВ «Дніпропетровськгаз збут»), друга – за доставку «блакитного палива».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.