4°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 91%

Вітер: 14 km/h

USD 28.58   EUR 33.93
Новини 24

Кам’янчанам розповіли, як правильно заповнювати виборчий бюлетень

Зовсім небагато часу лишилося до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня. Про особливості майбутнього волевиявлення розповіла голова Кам’янської міської територіальної виборчої комісії Кам’янського району Дніпропетровської області Ганна Торішня.

Виборчі дільниці відкриються у неділю, 25 жовтня, о 8-й годині ранку, і діятимуть до 20.00. Кам’янчани обиратимуть міського голову, депутатів Кам’янської міської, Дніпропетровської обласної та – вперше – Кам’янської районної ради. Таким чином, кожен виборець отримає чотири бюлетені.

Аби громадяни не заплуталися, бюлетені мають різний колір: зокрема, для виборів депутатів міської ради – світло-жовті, депутатів обласної ради – блакитні, депутатів районної ради – світло-зелені. У Кам’янському найбільшим за розміром буде бюлетень з виборів депутатів міськради, адже на виборах зареєстровано 14 політичних партій, які висунули своїх кандидатів.

У бюлетені політичні сили розташуються в порядку, визначеному жеребкуванням. Буде зазначено номер партії в бюлетені; її повну назву; прізвище, ім’я та по батькові першого кандидата від партії. Праворуч розташуються з порядковими номерами інші кандидати від партії, визначені в її списку.

У лівому квадраті (біля обраної партії) виборцю необхідно поставити хрестик, галочку або будь-яку іншу позначку, а в сусідньому правому (де зображено трафарет) – номер обраного кандидата від неї. Якщо громадянин бажає підтримати лише партію, без конкретного кандидата, його номер він може й не зазначати: бюлетень буде дійсним. Але позначка в лівому квадраті – обов’язкова для волевиявлення.

Виборець може обрати лише одну з партій: якщо проставити дві чи більше позначки, бюлетень буде вважатися недійсним. Також його буде визнано недійсним за наявності позначки, а не номера, в правому квадраті, або одного лише номера в ньому (без позначки в лівому).

Номер кандидата можна вписувати як за наявним трафаретом, так і звичайними цифрами; не буде помилкою, якщо написати просто «6» замість «06», якщо зазначити цифру в правому чи лівому полі трафарету, посередині квадрата і т. п.: коли можливо встановити волевиявлення виборця, такий бюлетень визнаватиметься дійсним, і голос буде зараховано.

Що ж стосується виборів міського голови, то тут діятиме звична схема голосування: виборцю в бюлетені необхідно буде просто поставити позначку в квадраті навпроти обраного ним кандидата.

Для допомоги виборцям на кожній дільниці буде розміщено плакати, які роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.