9°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 86%

Вітер: 10 km/h

USD 28.69   EUR 33.59
Новини 24

Кам’янчанам розповіли, як розпізнати та що робити з радіаційно небезпечними предметами

Дніпропетровська область стала учасником пілотного проєкту з радіаційної обізнаності, ініційованого науковцями США. Серед мешканців області розпочали масштабну інформаційну кампанію «КРОК до безпеки». Детальне роз’яснення, що робити з покинутими джерелами іонізованого випромінювання, дали у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

«Дніпропетровщину обрали для пілотного проєкту як найбільший промислово розвинутий регіон країни. Нині прилади з радіаційними компонентами активно використовуються у більшості технологічних процесів. Частина дісталась нам у спадок з радянського минулого. Тисячі пристроїв опинилися на звалищах, пунктах прийому металобрухту, в покинутих цехах, розповзлися гаражами, горищами та підвалами. Їх власники можуть навіть не здогадуватись про небезпеку. Дехто, можливо, і знає та боїться повідомити. Наше завдання розповісти людям, як потрібно діяти, куди звертатися», – зауважив директор департаменту Сергій Березань.

Розпізнати небезпечний предмет можна за знайомим багатьом жовто-чорним значком, схожим на лопасті вентилятора або «трилисту конюшину». Він означає атом і три види його випромінювання – бета, альфа, гамма.

Від такого предмету потрібно одразу відійти якнайдалі, ні в якому разі не торкатися. Про знахідку – повідомити ДСНС або поліцію.

Інформаційна кампанія у Дніпропетровській області триватиме до травня 2021 року. А закінчиться вона програмою пілотного збору джерел іонізуючого випромінювання.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.