17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 24%

Вітер: 7 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

Кам’янчанам розповіли про досягнення та пріоритети освітньої галузі міста

31 жовтня директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Тетяна Онищенко провела брифінг для ЗМІ. Мова йшла про пріоритетні напрями в освітній галузі, означені міністром освіти і науки України Ганною Новосад під час робочого візиту до Дніпропетровської області, та основні досягнення кам’янських освітян.

Як зазначила Тетяна Онищенко, мета робочого візиту міністра полягала у детальному знайомстві з системою роботи освітньої галузі. На сьогодні саме на Дніпропетровщині працює чимало пілотних проектів у галузі освіти. Крім цього, регіон є передовим у реалізації Нової української школи.

Під час наради Ганни Новосад з керівниками департаментів освіти області було обговорено три основні напрями, які реалізовуються і в Кам’янському.

Перший – оптимізація мережі освітніх закладів. У першу чергу це стосується територій, де класи не укомплектовуються повністю. На сьогодні у Кам’янському середня наповнюваність класів складає 28 учнів, що повністю відповідає нормативам – школи цілком укомплектовані.

Другий пріоритет – реалізація Нової української школи, де створюється сучасне освітнє середовище. За цією програмою у місті вчиться 101 перший клас (2730 учнів), 100 других (2787), 93 третіх (2549) та 96 четвертих (2562). На забезпечення потреб Нової української школи у 2019 році було виділено більше 5 мільйонів гривень з державного та міського бюджетів. За цей рахунок придбали дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання, мультимедійний контент для початкових класів, а також сучасні меблі. За рахунок субвенцій державного бюджету у школах міста було обладнано 21 предметний кабінет та 8 ресурсних кімнат.

Що ж стосується підготовки педагогів до роботи за новою програмою, то 390 вчителів початкових класів міста отримали сертифікати про проходження курсів НУШ. 14 міських педагогів мають статус тренерів і навчають колег на базі міста. Таким чином, завдання, поставлені перед освітянами Новою українською школою, у Кам’янському виконані на 100%.

Третій напрям – створення академічних ліцеїв. Згідно з Законом про освіту, до 2027 року на базі навчальних закладів повинні створити академічні і професійні ліцеї. Міністр освіти і науки України ставить за мету створити такі ліцеї до 2024 року. Академічний ліцей – це базовий навчальний заклад, де здобуватимуть освіту діти не тільки з даної місцевості, а й зі шкіл найближчих селищ.

Як зазначила Тетяна Онищенко, на сьогодні у Кам’янському критеріям класичного академічного ліцею відповідає технічний ліцей імені Анатолія Лигуна з потужною матеріальною та технічною базою, який співпрацює з технічним університетом.

Кам’янська міська рада

Останнє редагування П'ятниця, 01 листопада 2019 12:02

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.