17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 27.74   EUR 33.63
Новини 24

Кам’янчанам відповіли на запитання щодо вакцинації від COVID-19

COVID-19 – інфекційне захворювання, викликане коронавірусом SARS – CoV-2.

Як нагадали в Кам’янському міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, ця хвороба проявляється як звичайна гостра респіраторна інфекція (гарячка, головний біль, кашель, закладеність носа, біль у горлі, порушення дихання), також діареєю (проносом) та утрудненим диханням (дихальна недостатність), а крім цього, може бути причиною важкої пневмонії (запалення легенів).

Наслідком перенесеної хвороби може стати так званий «постковідний синдром»: надмірна втомлюваність, слабкість, когнітивні розлади, порушення дихання та ковтання, стійкий кашель і психологічні проблеми.

Вакцинація допоможе сформувати імунітет до вірусу, що захистить вас від інфікування чи важкого перебігу хвороби.

Щеплення від COVID-19 добровільне, але для запобігання інфікуванню бажано вакцинуватись, особливо якщо ви входите до групи ризику (медичні працівники, літні люди, люди з хронічними захворюваннями).

Першими вакцинуються медичні працівники, далі військові, працівники соціальної сфери, літні люди з супутніми захворюваннями, правоохоронці, освітяни.

Записатися на щеплення можна онлайн через додаток «Дія». Також ви можете зробити запис на вакцинацію через свого сімейного лікаря, який внесе вас в електронну систему.

ВООЗ не радить робити щеплення вагітним жінкам і тим, хто планує вагітність, адже будь-які вакцини впливають на здатність завагітніти. Бажано проконсультуватися зі своїм лікарем перед щепленням, якщо раніше були алергічні реакції на вакцини. Серед протипоказів є супутні захворювання, які супроводжуються значним підйомом температури, зокрема, це лихоманка. Незначне підвищення температури чи застуда не є протипоказами до вакцинації. У цей період робити щеплення можна після консультації з лікарем.

Алергія на вакцину трапляється дуже рідко, але можливі такі реакції, як почервоніння, біль набряк у місці ін’єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м’язах чи суглобах, збільшені лімфатичні вузли, нудота, втомлюваність, безсоння.

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до свого сімейного лікаря за рекомендаціями.

ВАЖЛИВО: після щеплення необхідно і далі дотримуватись протиепідемічних заходів і правил респіраторної гігієни: уникати скупчень людей, мити руки з милом чи використовувати антисептик, дотримуватись дистанції понад 1,5 м, одягати медичні маски, дотримуватись кашльового етикету (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом).

Останнє редагування Четвер, 18 березня 2021 16:13

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.