32°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 37%

Вітер: 8 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Кам’янчани зможуть користуватися «паспортом у смартфоні»

В Україні почали діяти електронні паспорти. Скористатися цифровим аналогом ID-картки можна у будь-якій точці України просто зі смартфона. Усе – завдяки онлайн-сервісу держпослуг «Дія» та його мобільному додатку. Про це розповіла заступниця директора департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Олена Лічманенко.

«Минулого року держава взяла курс на діджиталізацію, аби зробити адмінпослуги більш доступними. Ідею «Держава в смартфоні» реалізують через портал «Дія». Завдяки зручному онлайн-сервісу мешканці області тепер можуть користуватися е-паспортами. Зокрема, «пред’являти» електронний документ замість паперового чи пластикового. Все, що для цього потрібно, – мати з собою смартфон із завантаженим додатком «Дія», – зазначила заступниця директора департаменту.

Ті, хто вже користується мобільним додатком «Дія», мають його оновити, аби стала доступною опція «е-паспорт».

Електронні аналоги мають і ID-картки, і біометричні закордонні паспорти. Е-документ не потребує додаткового пред’явлення паперового чи пластикового, наголосила Олена Лічманенко.

Е-паспорт можна пред’являти у банках, медзакладах, магазинах та поштових відділеннях. Він також стане у пригоді під час отримання адмінпослуг, у поїздках залізничним або повітряним транспортом. Але для підтвердження даних реєстрації все ж таки доведеться пред’являти паперову довідку.

Нині скористатися електронним паспортом можна лише на території України. Згодом таку можливість люди матимуть і при виїзді за кордон.

На сьогодні мешканці Дніпропетровщини оформили понад 3,2 тис. ID-карток та близько 12,1 тис. біометричних закордонних паспортів.

Останнє редагування Четвер, 23 квітня 2020 16:55

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.