27°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 34%

Вітер: 18 km/h

USD 26.83   EUR 30.38
Новини 24

Кам’янське готується до Всеукраїнського перепису населення

10 липня у приміщенні Кам’янської міської ради пройшла робоча нарада щодо майбутнього Всеукраїнського перепису населення. Нагальні питання обговорювали фахівці управління статистики, відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради, а також представники трьох адміністрацій районів міста й Карнаухівської селищної ради, відповідальні за проведення перепису.

З моменту набуття Україною незалежності перший, і на сьогодні єдиний, перепис населення по всій країні проводився ще у 2001 році. Черговий перепис має актуалізувати дані щодо чисельності та складу населення, його демографічних характеристик, соціально-економічних показників, етнічних критеріїв.

На засіданні фахівці зауважили, що перепис населення зазвичай проводиться шляхом обходу житлових будинків та приміщень, заповнення переписної документації та отримання відповідей від респондентів на запитання згідно з програмою перепису. Проте на практиці можуть виникнути певні труднощі.

«Суттєве значення для отримання достовірних даних щодо чисельності мешканців має уточнення меж населених пунктів. Адже важливо знати, саме до якого населеного пункту належить кожний житловий масив та навіть окремо розміщені поодинокі будинки і у якому населеному пункті зареєстровані їхні мешканці», – зазначила Ольга Павлюк, начальник управління статистики у Кам’янському.

На сьогодні не визначена чітка межа між містом та селищем Петриківка, існують питання і щодо меж Кам’янського із селищем Аули. Фахівці зауважують: це ставить під загрозу достовірну інформацію перепису. Тож визначення меж є одним з важливих завдань підготовки.

Є зауваження і щодо переліку міських вулиць. Останнього разу такий перелік було затверджено ще у 1998 році. Відтоді у нього внесено багато змін, тож фахівці статистики наголосили на необхідності перегляду існуючих вулиць, затвердження актуального переліку, а також створення Адресного реєстру міста, у якому б чітко зазначались вулиці міста та будинки, які на них розташовані.

Бракує статистикам і картографічного матеріалу. Відповідальні за проведення перепису розповідають: щоб не заплутатись, вони навіть власноруч малюють мапи, перш ніж вирушати на роботу. Більш того, у місті, а зокрема у приватному секторі, дуже багато будинків без вказівників з назвою вулиці та номером.

Начальник управління статистики у місті зауважила, що вирішення цих питань має спростити фахівцям процес перепису населення та уникнути хибних результатів в роботі. До того ж, актуалізація переліку міських вулиць та створення адресного реєстру міста будуть в пригоді й у подальшій повсякденній роботі них адміністрацій районів.

Усі першочергові питання з підготовки до перепису планують винести на розгляд комісії з питань сприяння проведенню в місті Всеукраїнського перепису населення.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.