9°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 60%

Вітер: 27 km/h

USD 28.03   EUR 33.83
Новини 24

Кам’янське відзначить 74-ту річницю Великої Перемоги

З метою вшанування подвигу українського народу в боротьбі за свободу, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, соціального захисту ветеранів, військово-патріотичного виховання молоді Кам’янський міський голова Андрій Білоусов видав розпорядження про підготовку і відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Як повідомили в міській раді, заходи передбачають надання матеріальної допомоги ветеранам війни за рахунок коштів міського бюджету, проведення акцій волонтерської допомоги ветеранам війни, борцям за незалежність України у ХХ столітті, відвідування вдома немобільних інвалідів війни, учасників бойових дій та їх вдів із врученням натуральної допомоги.

Працівники територіальних центрів соціального обслуговування організують тематичні вечори, святкові засідання клубів ветеранів, концерти-вітання. Ветерани відвідають експозицію оновленої архівної виставки з нагоди Дня пам’яті та примирення  і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

За участю навчальних закладів міста реалізують освітньо-соціальний проект «Пам’ятаємо. Перемагаємо!», проведуть літературно-музичні композиції, огляди літератури з військово-патріотичної тематики, спортивні заходи та змагання, а також зустрічі з представниками ветеранських організацій, родин воїнів АТО, воїнів-афганців. Мистецькі навчальні заклади проведуть тематичні уроки та доповіді про відображення теми війни у мистецьких творах, концерти з нагоди свята.

У бібліотеках міста відбудуться зустрічі-спогади «Ми йшли до тебе, Перемого», години-реквієми, акції «Пам’ять», книжкова панорама «Перемога: естафета пам’яті триває» та трансляція фільму «Архів пам’яті».

Музей історії міста проведе екскурсії «Місто та його мешканці в роки Другої світової війни», історико-документальну виставку «Війна з нацизмом. Кам’янський вимір», уроки історичної пам’яті, вечори-реквієми, засідання кіноклубу «Відродження».

Міські засоби масової інформації опублікують матеріали, пов’язані із життям ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, висвітлять заходи із відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Згідно з розпорядженням міського голови релігійним організаціям міста запропоновано провести панахиди за жертвами Другої світової та молебні за захисників України.

Вже традиційно мітинги та урочисті покладання квітів відбудуться 7, 8 та 9 травня на військовому кладовищі по вулиці Сергія Слісаренка, біля пам’ятника воїнам-визволителям, монумента «Прометей», пам’ятного знака «Танк Т-34», меморіалу загиблим азотівцям, могили невідомих солдатів на кладовищі по вулиці Балковій, пам’ятного знака загиблим мешканцям міста по вулиці Широкій, пам’ятника воїнам-визволителям в селищі Аули, братської могили радянських воїнів у Карнаухівці.

Міська делегація ветеранів візьме участь в обласних заходах з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Також розпорядженням міського голови передбачені заходи щодо запобігання актам вандалізму та руйнування військових меморіалів, пам’ятників та місць поховання загиблих.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.