15°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 42%

Вітер: 19 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

Кам’янські ліцеїсти візьмуть участь у Всесвітній олімпіаді креативності

Команди юних науковців із Дніпра та Кам’янського перемогли у Всеукраїнській олімпіаді креативності Destination Imagination. Тепер вони представлять країну у всесвітньому фіналі конкурсу, який пройде у США. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

«Всеукраїнський етап олімпіади проходив онлайн. Загалом до нього долучилися 23 команди. Три з них представляли наш регіон. Учасники обирали напрямок або «виклик», згідно з яким і отримували завдання. На його виконання мали три тижні», – розповіла директорка Малої академії наук у Дніпропетровській області Наталія Тягло.

До олімпіади школярі ретельно готувалися. Вчителі-куратори «натаскували» їх, давали завдання далеко за шкільний рівень, тренували працювати в команді.

Команда із Кам’янського технічного ліцею обрала інженерний виклик. Школярам треба було створити макет спорткомплексу та прив’язати його до конкретної місцевості.

«Вигадали багатофункціональну сучасну залу, яку можна було б облаштувати у нас в ліцеї. Використовувати її і для свят, і занять спортом. Наверху – розмістити лабораторію та обсерваторію, майданчик для активних ігор», – розповіла одинадцятикласниця ліцею Катерина Кузора.

На обмірковування ідеї – декілька днів. Ще півтора тижні – на виготовлення макету.

«Хлопці та дівчата корпіли над завданням 24/7. Більшість деталей макету спорткомплексу виготовили на 3D-принтері. Нещодавно ліцей отримав сучасну STEM-лабораторію. Якраз нове обладнання стало у нагоді», – поділилася заступниця директора ліцею Яна Жучек.

Всесвітній етап олімпіади креативності Destination Imagination пройде вже вп’яте. Традиційно – у США. Зазвичай він збирає до 30 тис. учасників. Нині через пандемію вирішують, який буде формат: онлайн чи офлайн. Українські школярі візьмуть участь у міжнародному турнірі вдруге. Юні вчені з Дніпропетровщини – вперше.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.