Вітер: 26 km/h

USD 24.97   EUR 27.53
Новини 24

Кам’янські шашкісти привезли 17 медалей із молодіжного чемпіонату України

Змагання з шашок-100, в яких взяли участь 130 спортсменів із 13 областей України, пройшли з 31 січня по 7 лютого у Вінниці. У трьох вікових категоріях серед юнаків і дівчат було розіграно 18 комплектів медалей. Також було підбито підсумок у трьох командних заліках з класичної, швидкої та блискавичної ігор.

Команда Дніпропетровської області, сформована з 17 кам’янчан, виступила дуже вдало. В активі спортсменів – 17 здобутих медалей різного ґатунку. Привезли вони в Кам’янське і три командних кубки – один золотий і два срібних. Приємною закономірною стала новина про двох тренерів з Кам’янського – Ігоря Губарєва і Дмитра Савінського. Обидва потрапили у призери номінації «Кращий дитячий тренер 2018 року». Крім того, Ігор Володимирович очолив номінацію «Кращий тренер 2018 року».

В особистому заліку відмінно виступили майстер спорту Віра Попруга, а також «юні надії», першорозрядники Марина Гомілко й Іван Суров. Першим двом спортсменкам, яких тренує Дмитро Савінський, вдалося взяти медалі в усіх трьох видах програм чемпіонату – в класичній, швидкій та блискавичній іграх. Вперше за свою спортивну кар’єру чемпіонкою України у «класиці» міжнародних шашок стала Віра Попруга. Цей успіх триразова чемпіонка світу досягла в категорії «кадети».

Також уперше на найвищу сходинку п’єдесталу піднялася Марина Гомілко. Їй посміхнулася удача у «бліці». Єдиним із кам’янчан, кому двічі вручали золоті медалі, був Іван Суров. Вихованець Альони Губарєвої став чемпіоном країни в «рапіді» і «бліці».

З чемпіонськими титулами в Кам’янське повернулися ще троє шашкістів. Вихованку заслуженого тренера України Ігоря Губарєва майстру спорту Ользі Губарєвій, яка змагалася у віковій категорії «молодь», успіх спіткав у найкоротшій програмі – блискавичній. А от наймолодшому майстрові спорту України, триразовому чемпіону світу Даніілу Агаркову, якого тренує Дмитро Савінський, не було рівних серед «кадетів» у програмі з найдовшим контролем часу – класичним. Вище голови стрибнув 12-річний першорозрядник Добриня Савінський. Під керівництвом свого тренера-тата неодноразовий призер чемпіонатів світу став переможцем у віковій категорії до 16 років. Варто відзначити, що крім «золота», Ольга Губарєва також приміряла «бронзу» в класичній грі.

Суттєво допомогли команді Дніпропетровщини кандидат у майстри спорту Анастасія Лашкова, а також першорозрядники Андрій Махонін та Артем Зєбзєєв. Цій трійці хоч і не вдалося повторити свої колишні успіхи – раніше вони вже ставали чемпіонами України в різних видах шашок, – але залікові очки в скарбничку збірної регіону вони все ж принесли чималі. Анастасія Лашкова в категорії «молодь» завоювала дві срібні нагороди в класичній і швидкій програмах чемпіонату. Також вихованка Ігоря Губарєва увійшла до складу молодіжної збірної України. «Юна надія» Андрій Махонін під керівництвом чотирикратної чемпіонки світу Олени Короткої зумів завоювати «срібло» в «класиці» і «бронзу» в «рапіді». Незважаючи на шалену конкуренцію серед «кадетів», бронзову медаль Кам’янському приніс Артем Зєбзєєв (тренер І.Губарєв).

За результатами класичної програми молодіжного чемпіонату країни було сформовано збірну України у вікових категоріях до 10, 16 і 26 років. До її лав пробилися всі переможці та призери. Кам’янчан у цьому списку шестеро – Д.Агарков, В.Попруга, А.Лашкова, А.Махонін, О.Губарєва і М.Гомілко.