37°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 17%

Вітер: 6 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Коли Кам’янське набуло статусу міста?

Якщо повернутися до старого стилю і згадати події 1917 року, 3-тє червня можна вважати днем утворення міста Кам’янського. Саме цього дня більше століття тому Тимчасовий уряд ухвалив постанову про визнання низки селищ містами. Серед них було й Кам’янське.

Більше про знакову подію в розвитку краю розповіла директор музею історії міста Наталія Буланова.

Цього року містяни відзначатимуть 270-ту річницю заснування Кам’янського. За традицією цю дату обрали, спираючись на першу згадку про село Кам’янське, яка належить до 1750 року. Ключовим етапом розвитку Кам’янського стало будівництво металургійного комбінату і, як наслідок цього, значне зростання населення. Але тільки у 1917 році Тимчасовий уряд ухвалив доленосне для селища рішення «О преобразовании 41 сельского поселения в города, с введением в них Городового Положения».

Статус міста надавав громаді певних переваг – визначення міських меж, утворення власного самоуправління тощо, і прогресивні кам’янчани вболівали за його набуття ще з 1908 року. Але проти цього виступала як сільська громада, що не хотіла втрачати своїх земель, так і правління Дніпровського заводу, адже для нього міський статус Кам’янського означав би додаткові витрати.

Здавалось би, в червні 1917-го мети було досягнено, проте через визвольні змагання тих часів постанова набула чинності лише частково. Бажаний ранг міста Кам’янське тоді таки отримало, але міського управління не було, зазначає Наталія Буланова.

Подекуди трапляється інформація, що міський статус Кам’янському надано постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету від 19 грудня 1923 року. Проте, як свідчить протокол засідання ВУЦВК цього дня, на той час у мережі існуючих міських рад поряд із Катеринославською, Верхньодніпровською, Павлоградською та іншими значилась і Кам’янська. А йшлося тоді про доповнення цієї структури міськими радами нових населених пунктів.

Тож фактично 3-тє червня 1917 року за старим календарем, або ж 16-те червня за новим стилем можна вважати справжнім Днем міста Кам’янського.

Останнє редагування Середа, 03 червня 2020 16:38

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.