7°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 88%

Вітер: 25 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

Куба відмовляється від комунізму на користь соціалізму

У парламенті Куби обговорюється проект нової конституції країни замість чинної, ухваленої в 1976 році. Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Як оголосив 21 липня секретар Держради Куби Омеро Акоста, основний закон повинен визнати право громадян на приватну власність. Крім того, замість будівництва «комуністичного суспільства» в якості мети проект конституції пропонує «будівництво соціалізму».

Серед іншого, закон передбачатиме лібералізацію економічного ладу, зокрема, визнання приватної власності. Це повинно, в свою чергу, забезпечити правове визнання малого бізнесу, який розвивається у зв’язку з останніми економічними реформами.

Хоча правлячою політичною силою залишається комуністична партія, проект конституції передбачає значне розмежування влади після майже 60-річного правління братів Кастро. Згідно з документом, замість президента уряд очолить прем’єр-міністр. Президент більше не буде головою Державної ради і Ради міністрів. Замість цього Державну раду – вищий виконавчий орган Куби –очолюватиме голова парламенту.

При першому вступі на посаду президент Куби повинен бути не старшим за 60 років, крім того, він не може обиратися більше двох разів поспіль. Термін перебування на посаді президента обмежено 5 роками.

Після обговорення депутатами проект конституції буде винесено на референдум.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.