8°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 73%

Вітер: 8 km/h

USD 28.28   EUR 33.48
Новини 24

Ліквідація та утворення районів в області: що зміниться?

17 липня Верховна Рада України, у межах реформи децентралізації, прийняла Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, в Україні  залишиться 136 районів. У Дніпропетровській області кількість районів зменшиться майже втричі: з 22 до 7.

У Дніпропетровській області залишиться всього 7 районів. А саме: Павлоградський, Нікопольський, Новомосковcький, Дніпровський, Кам‘янський, Криворізький та Синельниковський. До цього на Дніпропетровщині нараховувалося 22 райони.

До складу Кам’янського району (з адміністративним центром у м. Кам’янське) увійдуть: Божедарівська селищна, Верхівцівська міська, Верхньодніпровська міська, Вишнівська селищна, Вільногірська міська, Жовтоводська міська, Затишнянська сільська, Кам’янська міська, Криничанська селищна, Лихівська селищна, П’ятихатська міська, Саксаганська сільська територіальні громади.

Голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник розповів, що зміниться після ліквідації районів та відповів на найбільш популярні питання:

Хто буде керувати районом?


Відтепер в кожному новоствореному районі буде працювати префект – представник Президента. Його головна функція не керівництво районом, а юридичний нагляд за дотриманням органами місцевого самоврядування конституційних норм у прийнятті рішень. Функція префекта винятково наглядова, а його компетенція - юридична. Господарська діяльність залишається за органами місцевого самоврядування, тобто за керівництвом об’єднаних територіальних громад, міст, селищ.


Чи залишаться районні ради та районні адміністрації?


На сьогодні, функції цих органів вже дублюються з функціями ОТГ. Тому це остання каденція райрад та райдержадміністрацій. Таким чином, скоротяться і витрати на владу. Область зекономить понад 500 млн грн на рік тільки на утриманні цих органів.


Адміністративні послуги для громадян?


Сервіс не потрібно прив’язувати до місця розташування офісу префекта. До того ж, динамічно розвивається сервіс електронних послуг. Також довідки можна отримувати у ЦНАПах. Їх в області зараз понад 40.

Останнє редагування Вівторок, 21 липня 2020 12:04

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.