4°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 13 km/h

USD 28.58   EUR 33.93
Новини 24

Люди якого віку були найактивнішими на місцевих виборах?

Аналіз вікової структури громадян, які прийшли проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, провела соціологічна група «Рейтинг».

Згідно з результатами дослідження, більш активними на місцевих виборах були старші виборці – 56% з тих, хто прийшов на вибори, були старші за 50 років, при тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 45%.

Водночас молодь була менш активною – лише 11% з тих, хто прийшов на вибори, були люди у віці 18–29 років, при тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 18%.

Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся переважно у містах, частіше – серед чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на Сході і Півдні країни, де частка виборців старше 50 років становила 60%.

Аналіз відповідей респондентів, які не голосували 25 жовтня, показав, що серед жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза коронавірусу, натомість у чоловіків це зайнятість у день виборів, відсутність інтересу до виборів та їх результатів.

У віковому розрізі для старших респондентів основною причиною не йти на вибори був стан здоров’я, натомість для молоді – зайнятість у день виборів і проживання не за місцем реєстрації (особливо актуально для Києва). Для людей середнього віку додалася ще загроза коронавірусу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.