0°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 5 km/h

USD 24.53   EUR 26.56
Новини 24

Майже 72% жителів Дніпропетровщини обрали свого лікаря: як підписати декларацію?

Більше чверті мешканців Дніпропетровщини досі не визначилися з власним лікарем первинки. Натомість записатися до фахівця, який першим прийде на допомогу у випадку хвороби, дуже просто. Підписати декларацію можна у медзакладі, де працює обраний сімейний лікар, терапевт або педіатр. Про це нагадали в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації. 

«На Дніпропетровщині із лікарем первинки підписали декларацію понад 2,3 млн людей – це майже 72% мешканців області. Решта пацієнтів поки що зволікають. Дарма! Обрати лікаря, якому довіряєте, можна без зайвого клопоту. Для цього потрібно звернутися до медзакладу, у якому працює бажаний спеціаліст. Місце прописки не має значення», – наголосили в департаменті.

При собі треба мати мобільний телефон, паспорт, ідентифікаційний код. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років – свідоцтво про народження. Більше інформації – тут.

Лікарі «первинки» спостерігають за здоров’ям пацієнтів, лікують найбільш поширені хвороби, травми та отруєння. За потреби направляють до вузькопрофільних фахівців – лора, ендокринолога, хірурга. Стежать за вакцинацією, проводять профогляди, виписують рецепти на ліки, консультують за телефоном, навідують вдома, ведуть важкохворих.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.