8°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 58%

Вітер: 9 km/h

USD 27.53   EUR 30.08
Новини 24

Медики Кам’янського розглянули ситуацію з ВІЛ/СНІД у місті

На черговому засіданні робочої групи координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам медики розглядали стан захворюваності серед населення.

Станом на 1 жовтня у Кам’янському на диспансерному обліку перебуває 1080 ВІЛ-позитивних осіб, спостерігається тенденція до збільшення числа випадків СНІДу серед уперше виявлених пацієнтів. Протягом поточного року кількість зареєстрованих нових випадків ВІЛ-інфекції у місті збільшилась – 150 випадків. Із нововиявлених пацієнтів на облік взято близько 80%, більшість із них вже отримує антиретровірусну терапію.

Провідним шляхом зараження є статевий, що збільшує ймовірність виходу епідемії на межі групи ризику. Тож лікарі закликають бути вкрай обачними і дбати про безпеку свого здоров’я.

Крім необхідної інформаційно-роз’яснювальної роботи, яка сьогодні широко ведеться фахівцями у Кам’янському, медики наголосили на необхідності більш ретельного обстеження населення на ВІЛ/СНІД, зокрема підлітків. Для цього планують залучити сімейних лікарів, які можуть провести первинну діагностику за допомогою швидких тестів.

Сьогодні кожен кам’янчанин має змогу отримати не лише швидке обстеження у сімейного лікаря, а й безкоштовну консультацію та тест на ВІЛ у кабінеті «Довіра», що працює в міській лікарні №8 та на базі лікарні №1.

Крім цього, у ході засідання обговорили стан захворюваності у місті на вакцинокеровану групу інфекції, а також профілактичні та протиепідемічні заходи.

Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.