13°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 65%

Вітер: 24 km/h

USD 28.13   EUR 33.88
Новини 24

Медиків Дніпропетровщини почали вакцинувати від COVID-19

На Дніпропетровщині стартувала вакцинація від коронавірусу. Перші дози AstraZeneca (Covishield) отримали медики 21-ї інфекційної лікарні у Дніпрі. Розпочали із завідувача відділом Анатолія Анчишкина.

Анатолію Івановичу – 70 років. Каже, бореться з інфекціями ледве не все життя. Працював раніше в СЕС, нині – в інфекційці.

«Впевнений у необхідності щеплення. Зараз мені ввели частинку вірусу. Тепер імунна система вироблятиме антитіла. За місяць – повтор, – розповів Анатолій Анчишкин. – Ризики від вакцинації незрівнянно менші за зустріч із «живим» коронавірусом».

Другою в області зробила щеплення молода лікарка Ірина Фільнюк. Професію інфекціоніста обрала ще у виші. Каже, вона цікава. Будь-яка інфекція – щось нове, неочікуване, не відомо, як себе поведе.

Ірина допомагає хворим на COVID-19 із початку пандемії.

«Дуже рада, що вакцинацію розпочали з нашої лікарні. Ми найбільше контактуємо з хворими на коронавірус. Щеплення – це захист і себе, і оточуючих, і родини», – поділилася Ірина Фільнюк.

Щеплення проводять медики спеціально навченої мобільної бригади. Спочатку лікар оглядає пацієнта. Якщо не виявляє протипоказань – медсестра в сусідній кімнаті вводить вакцину. AstraZeneca (Covishield) – ефективна та безпечна, стверджує лікарка мобільної бригади Ольга Лотиш.

«Спочатку робитимемо 100 щеплень на день, – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Олексій Григорук. – Вже з наступного тижня цю цифру збільшимо. Проте не женемося за швидкістю. Щеплення робитимемо якісно та за всіма стандартами».

У першу чергу на Дніпропетровщині вакцинуватимуть від COVID-19 медиків госпітальних баз, ковідних лабораторій, мобільних бригад та «швидких».

Останнє редагування Четвер, 25 лютого 2021 15:35

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.