17°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 89%

Вітер: 6 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Мешканці Кам’янського можуть скористатися програмами енергозбереження

Жителі Дніпропетровщини можуть отримати «теплий кредит» та підвищити енергоефективність оселі. Як приватного будинку, так і квартири у багатоповерхівці. Частину витрат відшкодовує держава. Про чинні програми підтримки енергозбереження розповіли в департаменті житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації.

«Урядову програму «теплих кредитів» запровадили п’ять років тому. Завдяки такій ініціативі люди можуть зменшити власні енерговитрати. Держава відшкодовує від 20 до 40% кредиту – на придбання пілетних котлів та матеріалів для термомодернізації будинків, – зазначили в департаменті. – В області також діють місцеві програми підтримки «теплих кредитів». Вони дозволяють погасити або відсоткову ставку за кредитами, або частину тіла кредиту».

Для оформлення «теплого кредиту» необхідно звернутися до відділень «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Укрексімбанку» або «Приватбанку». Термомодернізувати житлові будинки за програмою підтримки енергозбереження можуть і домовласники, і ОСББ.

Детальніше про державну програму «теплих кредитів» – тут.

«У минулому році в Україні стартувала також програма «Енергодім». Вона визначає порядок надання грантів державним Фондом енергоефективності. Все – для часткового відшкодування витрат на підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків», – додали в департаменті.

Загалом у 2019-му на Дніпропетровщині оформили понад 1,5 тис. «теплих кредитів» на 125 млн грн. Майже третину цих позик отримали ОСББ та ЖБК.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.