16°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 59%

Вітер: 9 km/h

USD 27.83   EUR 33.73
Новини 24

Міністр освіти і науки України відвідала новий дитсадок у Кам’янському

21 жовтня Міністр освіти і науки Ганна Новосад, здійснюючи робочу поїздку на Дніпропетровщину, у супроводі заступника голови облдержадміністрації Ольги Грицай та директора департаменту освіти і науки ОДА Олександра Полторацького відвідала дошкільний  підрозділ «Веселий вулик» гімназії №27 у Кам’янському.

Заступник міського голови Тетяна Завгородня інформувала поважних гостей, що за останні три роки у місті повністю вирішено проблему забезпечення місцями в закладах дошкільної освіти шляхом розширення мережі:

відкрито після реконструкції заклад дошкільної освіти №42 «Вербичка»  в Карнаухівці (6 груп, 110 місць) – 2018 рік;

відкрито після реконструкції за сприяння Уряду Німеччини, німецького товариства GIZ та частково коштом місцевого бюджету ясла-садок №43 «Зоренька» (6 груп, 110 місць) – вересень 2019;

відкрито дошкільний підрозділ «Веселий вулик» гімназії №27 (6 груп, 115 місць) – вересень 2019.

Першочергова увага приділяється дітям з вадами розвитку та здоров’я та з особливими освітніми потребами: у 26 закладах дошкільної освіти діє 111 спеціальних (1955 дітей), 13 санаторних (236 дітей) та 21 інклюзивна група (51 дитина), відкриті та працюють три інклюзивно-ресурсних центри «Надія», «Світи дитинства» та «Сузір’я».

Охоплення дітей від 3 до 6 (7) років всіма формами дошкільної освіти становить 86%, дітей п’ятирічного віку – 100%. Зручною для батьків є електронна реєстрація дітей для зарахування в заклади, яка здійснюється в центрах надання адміністративних послуг: це забезпечує відкритий доступ до інформації та мінімізує людський вплив, зменшуючи корупційні ризики.

Гості мали змогу ознайомитися з незвичним дитячим закладом оригінальної архітектури. Споруджено його коштом обласного, а також міського бюджету. На першому місці стояло створення якісних та безпечних умов, спрямованих на збереження здоров’я дітей і працівників закладу.

Директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Тетяна Онищенко означила коло важливих питань, які хвилюють і освітян, і громадськість: підняття престижності професії педагогів та їх соціальна захищеність, вирішення питань інклюзивної освіти, недосконалість нормативної бази.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад звернула увагу на пріоритети в роботі з вирішення проблем сучасної української школи, зокрема – дошкільної освіти: створення умов, що забезпечують всебічний розвиток дітей, наступність та безперервність між дошкільною та початковою освітою.

Департамент з гуманітарних питань міської ради

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.