10°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 94%

Вітер: 5 km/h

USD 28.53   EUR 33.73
Новини 24

Молодим батькам в Україні можуть скоротити робочий день

29 серпня на засіданні Уряду прийнято рішення схвалити розроблений Міністерством соціальної політики проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання додаткових гарантій, пов’язаних із поєднанням сімейних і трудових обов’язків)».

Проект покликаний забезпечити соціальні гарантії всім працівникам без дискримінації за ознакою статі.

Для забезпечення таких гарантій вносяться відповідні зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки», згідно з якими, зокрема, на батька поширюється право на встановлення за його бажанням в обов’язковому порядку режиму роботи на умовах неповного робочого часу, на скорочену тривалість робочого часу за рахунок роботодавця.

Наголошується, що реалізація таких норм сприятиме забезпеченню рівних умов і можливостей для виконання батьками своїх обов’язків із виховання дітей та догляду за ними.

З цією метою норми законодавства про працю приводяться  у відповідність до норм Сімейного кодексу України, Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» з урахуванням їх адаптації до законодавства і стандартів Європейського Союзу у соціально-трудовій сфері.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.