10°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 27%

Вітер: 14 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

На Чорнобильській АЕС розпочав роботу завод із переробки радіоактивних відходів

Про це повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

За перший тиждень експлуатації заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, що розташований на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, було успішно перероблено 2755 кг таких відходів.

За словами фахівців, у процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті шляхом цементування перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є більш безпечною формою зберігання та захоронення. Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику ЧАЕС. Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане сховище.

«На сьогодні відбувається поетапне освоєння його проектної потужності. Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок-бочок ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тисяч упаковок на рік», – зазначає голова держагентства Віталій Петрук.

Проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.