9°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 43%

Вітер: 9 km/h

USD 27.58   EUR 29.98
Новини 24

На ДМК провели інвентаризацію культурної спадщини

ПАТ «Дніпровський меткомбінат» відвідали фахівець Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Наталія Бочанцева та головний спеціаліст відділу культури департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради Ксенія Крутікова.

Мета їх візиту на комбінат – проведення інвентаризації об’єктів культурної спадщини, розташованих на території ДМК. У серпні 1970 року рішенням Дніпропетровського виконкому було поставлено на державний облік дві меморіальні таблички.

Одна з них – встановлений у 1960 році на будівлі управління пам’ятний знак на честь металурга зі світовим ім’ям Івана Павловича Бардіна, який працював головним інженером заводу в 1925–1929 роках. Другий об’єкт культурної спадщини – пам’ятний знак, встановлений у 1969 році на фасаді колишнього фасонноливарного цеху. На меморіальній табличці йдеться, що в червні 1919 року в цеху зібрали бронепоїзди «Радянська Україна» і «Радянська Росія» для фронту громадянської війни.

Загалом у Кам’янському на державному обліку перебуває 36 пам’яток історії та монументального мистецтва. Усі вони були взяті на облік за радянських часів та відповідно до нових положень потребують додаткового обстеження. У Кам’янському другий рік проходить цей процес, половину пам’яток уже інвентаризували. Після отримання нової інформації про пам’ятні знаки на території ДМК буде встановлено, чи відповідають об’єкти критеріям пам’ятки.

Документи будуть подаватися до Міністерства культури, результат стане відомий у наступному році. З Міністерства документи надійдуть в область, фахівці центру з охорони історико-культурних цінностей нададуть облікову документацію місту і балансоутримувачу, тобто ПАТ «ДМК». У разі підтвердження статусу це буде схема розташування пам’ятних знаків, фотофіксація.

«Навіть якщо пам’ятка втратить свій статус, це не означає, що її потрібно демонтувати і забути. Ні, це наша історія, це наше життя», – зазначила фахівець центру Наталія Бочанцева.

Прес-центр ПАТ «ДМК»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.