35°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 5 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

На Дніпропетровщині крадії розкопали найбільший курган

У Нікопольському районі «чорні археологи» розкопали царський курган. У пошуках золота грабіжники вирили 16-метровий прохід і обладнали всередині шахту. Про це повідомляє інформаційне агентство «Мост-Днепр» із посиланням на «34 канал».

Найбільший у Європі скіфський курган, відомий як Нечаєва Могила, розташований поблизу села Лукіївка Нікопольського району. Він входить у список культурної спадщини, але досі не досліджений.

«Це один з останніх скіфських курганів на території нашої області. І датується він на цій території, як правило, 4–3 століттям до нашої ери. Про цей курган знає кожен археолог. І це велика втрата, якщо курган грабується навіть у наш час», – розповідає заступник директора Історичного музею ім. Д. Яворницького Олександр Старик.

Про те, що курган розрили, розповіли місцеві. Вони помітили нагорі старі колоди і бліндаж.

«Ми одразу відреагували, висунулись на місце. Ми ще не знаємо, дісталися вони артефактів чи ні, але те, що це кричуще неподобство – факт», – зазначив голова громадської організації «Східний вал» Іван Градецький.

Отвір метр на метр, 16 метрів завглибшки, укріплений деревом, і металеві сходи – все, що видно зверху.

Активіст Сергій розповідає про те, що від центру вириті ще чотири тунелі, довжиною близько 8 метрів кожен. Про всі знахідки повідомили в поліцію.

«Це проведення незаконних пошукових робіт або руйнування культурної спадщини. Зараз поліція встановлює всіх можливих свідків події, а також вживає всіх необхідних заходів, щоб встановити, хто саме міг це зробити», – прокоментувала ситуацію спікер Нацполіції Ганна Старчевська.

У центрі охорони культурної спадщини впевнені, що грабіжники не дісталися золота. Самі скіфські могили розташовані на 5 або навіть 10 метрів глибше.

«Грабіжники пройшли тільки насип кургану, вони спотворили цей насип. Коли таким чином втручаються в насип, значить, є якесь замовлення на знахідки. Ми ж знаємо, що у нас є підпільний ринок, і цим теж треба займатися, щоб не було цих замовлень», – розповідає директор Обласного центру охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик.

Нечаєву Могилу, швидше за все, знову засиплють. Якщо вандалів знайдуть, їм загрожує обмеження волі до 2 років або в'язниця.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.