16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 27%

Вітер: 7 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

На Дніпропетровщині майже 1,6 тис. «особливих» дітей відвідують звичайні школи та дитсадки

Дніпропетровщина утримує лідерські позиції у запровадженні інклюзивної освіти. Нині в області вже 343 школи, в яких разом із однолітками навчаються майже 1,4 тис. хлопчиків і дівчат з особливими освітніми потребами. Ще близько 200 таких дітей відвідують звичайні дитсадки. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

«Інклюзія відкрила нові можливості для соціалізації особливої малечі. Раніше такі діти могли відвідувати лише спеціалізовані заклади. Натомість тепер для них створюють комфортне освітнє середовище у звичайних школах та дитсадках. Вони можуть спілкуватися з однолітками та набувати навичок, які стануть у нагоді в майбутньому», – зазначили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

Нині в області – майже тисяча інклюзивних класів та 122 дитсадкові групи. Найбільша кількість таких освітніх осередків – у Дніпрі та Кам’янському.

«Маємо позитивну динаміку. За рік кількість інклюзивних класів у школах зросла на 60%, груп у дитсадках – у 4 рази», – сказали в департаменті.

У навчальних закладах особливій малечі допомагають адаптуватися асистенти вчителів та вихователів. Для таких дітей створюють куточки комфортного освітнього середовища – ресурсні кімнати та медіатеки.

Там особливі учні можуть відпочити, пограти, почитати книжку. З ними займаються психолог та педагог. Проводять фізкульт-хвилинки, навчають побутовим навичкам.

Загалом на Дніпропетровщині – 125 ресурсних кімнат та медіатек. Перші такі осередки з’явилися у Петриківській опорній школі. Наразі їх облаштовують в усіх закладах під час реконструкції.

Як повідомили в департаменті з гуманітарних питань Кам’янської міської ради, у 26 закладах дошкільної освіти міста діє 111 спеціальних (1955 дітей), 13 санаторних (236 дітей) та 21 інклюзивна група (51 дитина), відкриті та працюють три інклюзивно-ресурсних центри «Надія», «Світи дитинства» та «Сузір’я».

Останнє редагування Вівторок, 29 жовтня 2019 15:04

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.