13°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 82%

Вітер: 7 km/h

USD 28.38   EUR 33.15
Новини 24

На Дніпропетровщині – найвищий клас пожежної небезпеки

Рятувальники попереджають про високу ймовірність виникнення пожеж. Про це сьогодні на брифінгу в інформаційному-агентстві «Мост-Дніпро» розповів провідний інспектор відділу нормативно-технічної роботи та контролю ГУ ДСНС області Сергій Качан.

«Проблема виникнення пожеж в екосистемах вкрай гостро стоїть на Дніпропетровщині. З початку року вже виникло 5034 пожежі на  загальній площі 4,4 тисяч гектарів. Для порівняння в минулому році кількість пожеж була нижчою та склала 3542», - розповів представник Служби порятунку.

В області триває найвищий клас пожежної небезпеки. Людям необхідно бути вкрай уважними з вогнем, адже 90 відсотків загорянь в екосистемах виникають через необережне поводження громадян. Суха погода та сильний вітер сприяють швидкому поширенню вогню, що може перерости в неконтрольоване горіння та завдати великої матеріальної шкоди як лісовим масивам, так і житловому сектору.

Основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах залишаються  випалювання сухої рослинності, недотримання населенням заходів пожежної безпеки, перебуваючи в лісових масивах та порушення правил пожежної безпеки.

Рятувальники нагадують, що на Дніпропетровщині в період з 1 по 4 вересня очікується надзвичайна (V класу) пожежна небезпека. В ці дні необхідно бути вкрай обережними з вогнем в екосистемах та не відвідувати лісові масиви.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста (1530 грн.) до двохсот сімдесяти (4590 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти (4590 грн.) до дев’ятисот (15 300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4590 грн.) до дев’ятисот (15 300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти (10 710 грн.) до однієї тисячі восьмисот (30 600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот (15 300грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21 420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Останнє редагування Вівторок, 01 вересня 2020 14:54

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.