8°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 46%

Вітер: 11 km/h

USD 27.58   EUR 29.98
Новини 24

На Дніпропетровщині планують створити профтехучилища нового зразка

На Дніпропетровщині планують створити сучасні заклади професійно-технічної освіти, де навчатимуть затребуваних фахівців. Модерні осередки облаштовуватимуть в партнерстві з бізнесом. Про це під час прес-конференції розповіли міністр освіти і науки України Ганна Новосад та голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

«У нас є величезний перекіс у вищу освіту. Її обирають 75% вступників, а потім просто не можуть знайти собі роботу. Ми ставимо мету підвищити кількість тих, хто отримує професійно-технічну освіту. Прагнемо до показника у 45% – це середнє значення для європейських країн», – пояснила міністр освіти і науки України.

За словами Ганни Новосад, привабливості професійно-технічної освіти можна досягти за рахунок модернізації навчальних закладів. У найближчих планах – перетворити 2-3 ПТУ області на зразкові центри підготовки.

«Є ідея запустити проект разом з бізнесом. Коли держава, наприклад, переоснащує освітній заклад. А підприємство, для якого там готуватимуть спеціалістів, робить ремонт та купує меблі. Таку модель державно-приватного партнерства плануємо розвивати в нашій області», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Акцент в училищах робитимуть на підготовці затребуваних фахівців, додав очільник області. Аби визначити ці спеціальності, на підприємствах регіону проведуть масштабне опитування.

«Дніпропетровщина – потужний промисловий регіон. Зі сторони освітньої галузі маємо надавати кваліфікованих спеціалістів для ключових підприємств. Щоб зрозуміти, у яких фахівцях вони мають найбільшу потребу, проведемо опитування. На його основі зробимо прогноз, на яких спеціальностях ПТУ мають зробити акцент наступного року», – зазначив Олександр Бондаренко.

Нині на Дніпропетровщині – 60 державних професійно-технічних училищ. Там навчається більше 21 тис. людей.

У Кам’янському технічну освіту надають 13 закладів. У технікумах і коледжах міста навчається 4910 студентів, в училищах – 1786.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.