24°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 40%

Вітер: 20 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

На Дніпропетровщині презентували проєкт онлайн-моніторингу повітря

На Дніпропетровщині втілюють проєкт з екологічного моніторингу повітря. Створюють єдину інтерактивну мапу. Туди транслюватимуться оперативні дані з 59 автоматичних станцій екологічного спостереження. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Березань.

«Мешканці області у режимі онлайн зможуть моніторити стан повітря, яким дихають, – зазначив Сергій Березань. – Спостереження вестиметься цілодобово. Подаватиметься інформація про якість повітря та концентрацію у ньому шкідливих речовин. Нині ми розробили концепцію проєкту. Декілька великих IT-компаній надали свої пропозиції щодо розробки сайту. Маємо домовленості з металургійними підприємствами. Вони готові передавати дані з постів моніторингу».

Загалом на віртуальну мапу нанесуть дані 59 екологічних постів спостереження. З них 12 вже встановлені обласним коштом, ще два планують облаштувати. Враховуватимуть дані з автоматичних станцій 33 основних підприємств-забруднювачів. Наприклад, Дніпровського «Меткомбінату», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг, Нікопольського заводу феросплавів.

Створення екологічної мапи планують завершити цього року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.