17°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 45%

Вітер: 16 km/h

USD 28.28   EUR 33.48
Новини 24

На Дніпропетровщині вовки масово поїдають кавуни

Жителі багатьох населених пунктів Дніпропетровської та інших областей все частіше стають свідками того, як вовки нападають на поля з кавунами і жадібно поїдають їх мало не цілком. «Днепровская панорама» поцікавилася тим, що відбувається, у експертів-біологів.

«Поїдання вовками кавунів – абсолютно звичайне явище. І відомо це вже давно. Адже кавун – ще й джерело води. Поїдають і дині, і яблука, і груші. У лісі теж їдять фрукти, ягоди, гриби. Нам це нічим не загрожує. Хіба що тим, хто ці кавуни вирощує», – пояснив доцент кафедри зоології та екології ДНУ Віктор Гассо.

Слова колеги підтвердив ще один експерт – еколог-біолог Віктор Мільвус.

«Це пов’язано з тривалою посухою. Багато водойм пересохли, особливо в степовій зоні, а полів баштанних культур тут багато. Ось вовки і знаходять для себе вихід. Хижій тварині для нормального травлення потрібно багато води або вологи. Ось вовки і знаходять її в кавунах, динях, гарбузах, огірках», – пояснив Віктор Мільвус. За словами експерта, у цей час вовки часто поїдають мишей, птахів (в основному домашніх), жаб, риб і включають у свій раціон овочі та фрукти. Лише коли підростуть вовченята, дорослі спільно з ними будуть змушені шукати більшу здобич.

Проте це вже буде жовтень-листопад. А в грудні у вовків буде період розмноження.

Із жовтня ці тварини становитимуть небезпеку для людей, особливо для тих, хто любить гуляти в нічний час за межами дрібних населених пунктів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.