2°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 99%

Вітер: 13 km/h

USD 28.73   EUR 34.4
Новини 24

На Дніпропетровщині встановлюється заборона на вилов раків

Відповідно до Наказу №19 Дніпропетровського рибоохоронного патруля з 20 серпня по 30 вересня 2020 року встановлюється заборона лову раків на період їх другої линьки. Про це повідомляє Держрибагентство у Дніпропетровській області.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони найменш захищені.

За вилов раків у період заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 680 гривень. Крім того, за кожного виловленого рака доведеться заплатити по 25,50 грн компенсації (відповідно до такс, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року № 1209).

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.