19°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 72%

Вітер: 7 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

На Дніпропетровщині з’явиться Інститут культури

Депутати обласної ради на онлайн-сесії проголосували за реорганізацію шляхом приєднання Дніпропетровського театрально-художнього коледжу до Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. Новий коледж об’єднає спеціалізації обох закладів, виключить дублюючі, а також відкриє нову: «Проектний менеджмент у культурі».

Як зазначають в облраді, створення нового навчального закладу є необхідністю. По-перше, ліцензійне замовлення у названих коледжах недовиконується майже на 40%, тому оптимізація коштів на їх утримання у будь-якому випадку повинна була відбутися. По-друге, незабаром установи культури за планом Міносвіти і науки України будуть керуватися законом про ПТУ, тому що держава не може дозволити собі утримувати напівпорожні 700 ПТУ і 700 коледжів.

Рішення облради про злиття коледжів запобігає їх перетворенню на ПТУ. Установи культури не можуть керуватися тими ж операційними механізмами, що й установи промисловості.

Заняття у новому коледжі будуть проходити у тих же будівлях. Їх проводитимуть ті ж викладачі. Студенти отримають дипломи вчасно.

«Ми робимо перший крок до створення інституту культури. Зараз наш регіон не має свого вищого навчального закладу у сфері культури. Наша молодь їде на навчання до вищих навчальних закладів Києва, Харкова і додому вже не повертається. Область втрачає свій творчий потенціал, своїх талановитих жителів. Ми можемо і повинні це виправити», – зазначив голова облради Святослав Олійник.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.