-1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 97%

Вітер: 9 km/h

USD 24.62   EUR 27.18
Новини 24

На Одещині знайшли волохатого китайського краба

У придунайських озерах Одеської області вперше натрапили на волохаторукого китайського краба. Знахідка досить великого розміру – 8 сантиметрів, при тому, що звичайні розміри китайського краба становлять 7 см, передає УНІАН.

«Цей морський мешканець має одну цікаву особливість – може перебиратися з річки у річку навіть сушею, долаючи вододіли вночі, коли випаде роса. Розмножується краб у солонуватих водах гирла річок. Він з легкістю освоює нові території, пристосовуючись практично до будь-яких умов», – розповів старший науковий співробітник Одеського центру Південного НДІ морського рибного господарства та океанографії Сергій Кудряшов.

Цей вид має багато шерстинок на клешнях. Живуть такі краби переважно в Жовтому морі. Добре почуваються як у солоній, так і в прісній воді. Краби риють у дамбах величезні нори, руйнуючи їх. Зазначається, що в Китаї м’ясо даного краба – делікатес. Також цей членистоногий переносить небезпечну чуму раків та в Східній Азії є проміжним «господарем» паразита людини – легеневої двоустки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.