33°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 31%

Вітер: 11 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

На Середньодніпровській ГЕС розбирають найстаріший гідроагрегат

У рамках реалізації проєкту «Реконструкція. II черга» на Середньодніпровській гідроелектростанції триває демонтаж гідроагрегату №1. Про це повідомляє ПрАТ «Укргідроенерго».

Черговий етап розборки гідроагрегату позаду, демонтовано та перенесено на закритий монтажний майданчик робоче колесо.

За своєю формою робоче колесо такого типу нагадує гребний гвинт та носить ім’я австрійського інженера Каплана, який запатентував даний винахід ще у 1912 році. Перша така турбіна була встановлена у 1922 році. Аж 10 років знадобилося талановитому інженеру, щоб відпрацювати та вдосконалити технологію.

На каскаді Дніпровських ГЕС робочі колеса такого типу встановлені ще на двох гідроелектростанціях – Кременчуцькій та Каховській. Але робочі колеса на Середньодніпровській є найбільшими в Україні. Їх діаметр становить 9,3 м.

Зазначається, що ГА №1 – це перший гідроагрегат Середньодніпровської ГЕС, який був введений у промислову експлуатацію в грудні 1963 року та останній, що виведений у реконструкцію 23 березня поточного року. За 57 років цей гідроагрегат виробив 10 млрд 721 млн кВт⋅год.

Проєкт реабілітації гідроелектростанцій «Укргідроенерго» започатковано 1996 року. Перший його етап був реалізований у 1996-2005 рр. Другий триватиме до 2024 року. Метою проєкту є реконструкція гідроагрегатів компанії зі встановленням нових систем управління і захисту, систем збудження, регуляторів швидкості, високовольтних вимикачів, вимірювальних трансформаторів та іншого обладнання.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.