2°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 65%

Вітер: 24 km/h

USD 28.53   EUR 31.58
Новини 24

Напередодні навчального року школярам слід зробити обов’язкові щеплення

Напередодні навчального року батьки школярів мають переконатися, що діти вакциновані відповідно до календаря щеплень. Чи допустити невакцинованих дітей до занять у колективі, вирішуватимуть директори шкіл. Про це під час прес-конференції повідомила начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шмалько.

«Школярі мають бути вакциновані від 10 хвороб – гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту. Якщо дитина пропустила якесь щеплення, краще надолужити це до початку занять. Колективний імунітет дозволить уникнути небезпечних хвороб. Він має сягати 95%. 5%, що лишаються, припадають на дітей, які мають протипоказання до щеплень», – зазначила Наталія Шмалько.

Нині понад тисяча батьків області відмовляються вакцинувати своїх дітей. Допускати таких учнів до занять у колективі або запропонувати їм іншу форму навчання – вирішуватимуть директори шкіл.

«Батьки, які свідомо відмовляються від щеплень, мають на це право. Але вони не мають порушувати право інших дітей на безпечну освіту. Вакцинація – єдиний спосіб уникнути спалахів небезпечних хвороб», – наголосила начальниця відділу.

За словами Наталії Шмалько, Дніпропетровщина на 100% забезпечена безкоштовними вакцинами.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.