13°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 28.48   EUR 33.73
Новини 24

Названо 10 найзатребуваніших професій серед абітурієнтів профтехів області

Абітурієнти області нині активно подають документи на вступ до закладів професійної освіти. У фаворі як виробничі, так і спеціальності сфери послуг. Про десятку найзатребуваніших професій розповів директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олексій Полторацький. 

«Щороку в області професійно-технічні навчальні заклади готують близько 10 тисяч кваліфікованих фахівців. Традиційно робітничі професії з важкими та шкідливими умовами вступники обирають рідше. Більш популярні ті, які можуть дозволити молоді відкрити власну справу. Невелику пекарню, манікюрний кабінет або станцію техобслуговування», – зазначив Олексій Полторацький. 

Лідируючі позиції серед молоді регіону цьогоріч утримують професії кухаря та кондитера. На третьому місці – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, на четвертому – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Замикає п’ятірку електрогазозварник.

Шосте місце рейтингу – у спеціальності перукаря і манікюрника, сьоме – водія. До останньої трійки увійшли фахівець з обробки інформації та програмного забезпечення, електромонтер з ремонту та обслуговування устаткування і оператор верстатів з програмним керуванням.

Серед роботодавців ТОП-10 найзатребуваніших професій має дещо інший вигляд:

  1. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
  2. Слюсар-ремонтник.
  3. Електрогазозварник.
  4. Електрослюсар черговий та з ремонту устаткування.
  5. Токар.
  6. Машиніст крана.
  7. Кухар.
  8. Електрозварник ручного зварювання.
  9. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.
  10. Верстатник широкого профілю.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.