12°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 21%

Вітер: 18 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Названо середню заробітну плату в Кам’янському

Днями у приміщенні Кам’янської міської ради пройшло засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Члени групи запросили на діалог 19 роботодавців міста, які допустили виплати заробітної плати нижче за мінімальну.

За підсумками I кварталу поточного року середня заробітна плата у Кам’янському становить 9622 гривні. Найбільші зарплати отримують у сфері промисловості – середня зарплата понад 13 тисяч гривень, найменші – у сільському господарстві – середня зарплатня близько 6 тисяч.

Фахівці відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради зазначили: основним джерелом наповнення міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Поширені зараз виплата заробітної плати нижче від мінімальної та відсутність обліку трудових ресурсів призвели до зменшення надходжень до міського бюджету.

Нелегальні трудові стосунки мають негативні наслідки і для самих працівників. Це зауважили представники Пенсійного фонду України та нагадали присутнім, що «зарплатня в конвертах» є однією з основних причин мізерної пенсії громадян після виходу на заслужений відпочинок. 

Таким чином, питання легалізації зарплати вкрай важливе для усіх сторін і виступає одним з пріоритетних завдань. Інспектори відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради ведуть з підприємцями постійну роботу щодо необхідності дотримання чинного законодавства про працю та своєчасної виплати заробітних план у повному обсязі.

Після вступних доповідей члени робочої групи заслухали запрошених роботодавців. Багато з них пояснювали ситуацію на своїх підприємствах низьким рівнем затребуваності надаваних послуг та платоспроможності населення, масовими від’їздами кваліфікованих фахівців на заробітки та малим попитом на вакантні місця, працевлаштуванням людей на неповний робочий день, роботою за сумісництвом.

Інспектори праці закликали підприємців переглянути рівень зарплатні своїх працівників та висловили сподівання, що такі засідання сприятимуть прийняттю рішення на користь працівників. Адже збільшення зарплатні навіть в одному секторі призводить до поліпшення фінансового стану людей, зростання попиту на різні послуги, позитивно впливає на стан міста і настрої в суспільстві.

Джерело: Кам’янська міська рада

Останнє редагування Вівторок, 18 червня 2019 10:48

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.