22°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 46%

Вітер: 4 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

Нерухомість в Україні може стрімко подорожчати

Профільний комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив законопроект, що передбачає введення процедури державної реєстрації майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Також у законопроекті передбачено створення електронного реєстру проектної документації на будівництво, передає «Народна правда. Новини».

Така ініціатива припала до душі далеко не всім забудовникам, деякі піддали її критиці. Наприклад, глава правління ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір назвав законопроект «сирим»:

«З одного боку, проект закону дозволить створити в області будівництва більш щільні умови гри. Це добре з точки зору виходу на ринок несумлінних компаній – у них просто не буде можливості працювати, адже ринок буде більш зарегульований. Але у сьогоднішньому «сирому» вигляді прийняття законопроекту просто знищить будівельний ринок. Тому що деякі прописані в ньому норми є надзвичайно критичними навіть для великих будівельних компаній».

За його словами, перед тим, як приймати цей законопроект, потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу. Інакше забудовник буде змушений двічі заплатити ПДВ або залишитися наприкінці будівництва з величезним податковим кредитом, який не зрозуміло, як повертати.

Усе це може призвести до шахрайства з боку будівельних компаній, і вони просто будуть ухилятися від сплати податків. Якщо ж податки будуть платити справно, нерухомість може значно вирости у ціні.

Орендарський попит у Києві в більшості випадків орієнтований на одно- і двокімнатне житло в новобудовах. Трикімнатні житлові об’єкти залишаються менш популярними. Найбільший попит мають житлові багатоквартирні будинки, розташовані біля станцій метро та об’єктів соціальної інфраструктури.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.