18°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 65%

Вітер: 9 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Невакциновані діти не можуть відвідувати дитсадок, – рішення Верховного Суду

Верховний суд України ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації та визнав, що заборона відвідувати дитячі садочки невакцинованим дітям законна. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Рішення – остаточне у справі, що розглядається в судах різних інстанцій ще з 2016 року. Тоді до суду звернулася матір, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до садочка. Жінка вбачала в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовилася «через недовіру до вакцин». І хоча спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, садочок подав апеляцію.

Верховний суд наголосив, що завдання держави – забезпечити оптимальний баланс між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Суд також не отримав переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

«Вакцинація українців є питанням національної безпеки. Адже щеплення – це єдиний дієвий спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечних хвороб. А відсутність щеплень, особливо під час складної епідеміологічної ситуації, наражає на небезпеку не лише вашу родину, а й багатьох людей довкола.

Що стосується дитячих садків чи шкіл – вважаємо, що це місця, де діти мають навчатися, розвиватися та рости, а не заражатися небезпечними хворобами. Саме тому, згідно із законом, в Україні державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень», – наголосила очільник міністерства.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.