3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 100%

Вітер: 11 km/h

USD 28.73   EUR 34.4
Новини 24

Німеччина повернула Україні картину видатного художника, вивезену під час окупації

До Харківського художнього музею повернуть картину видатного українського живописця Сергія Васильківського «Етюд з будинком», втрачену в роки Другої світової війни.

Як повідомили «Depo.ua» у Харківській ОДА, німецька сторона повернула картину в Києві під час ХІІ засідання змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

Посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен передав картину співголові комісії – першому заступнику Міністра культури України Світлані Фоменко.

Картина, вивезена з Харківського художнього музею в роки Другої світової війни, була виявлена наприкінці 2016 року. Це повернення стало результатом конструктивної та кропіткої співпраці України і Німеччини у рамках зазначеної змішаної комісії.

«Вже найближчим часом Міністерство культури України планує повернути картину до Харківського художнього музею для постійного зберігання та експонування, що є знаковою подією в житті музею, адже це єдина картина, що більш ніж за 70 років повертається до музею», – зазначають у Мінкульті.

Українська сторона подякувала німецькій стороні за цей шляхетний крок та висловила сподівання на подальшу співпрацю в напрямі розшуку втрачених культурних цінностей.

Сергій Васильківський, уродженець Харківської області, залишив по собі гідний набуток для українського мистецтва – майже 3000 робіт, а в останні дні життя півтори тисячі з них передав Харківському художньому музею (більшість з них було втрачено в роки Другої світової війни). Сьогодні в музеях і приватних збірках нараховують близько 500 його творів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.