12°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 80%

Вітер: 18 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Новопризначені судді Верховного Суду склали присягу

7 травня новопризначені судді Верховного Суду склали присягу під час урочистої церемонії в присутності Президента України Петра Порошенка.

Глава держави привітав новопризначених суддів і зазначив, що відтепер Верховний Суд працюватиме практично у повному складі – це загалом 193 судді. За словами Президента, чотири роки тому судова реформа розпочалася саме заради законних і справедливих рішень. Втім, сьогодні Верховний Суд є взірцем для інших судів і в плані відкритості, комунікацій із суспільством, мови судових рішень та інтенсивності роботи.

«У судової влади багато завдань попереду. Це і забезпечення єдності та прогнозованості судової практики, і завершення розгляду багатотисячних залишків справ, рішень у яких вже зачекалися наші громадяни. Та насамперед – це захист прав і свобод простої людини. І Верховний Суд – це останній і головний рубіж верховенства права в нашій країні», – наголосив  Петро Порошенко.

Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, до нових апеляційних судів переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Тепер на черзі – завершення конкурсів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів першої інстанції та добір нових суддів до першої та другої інстанцій. Петро Порошенко повідомив, що ці процедури мають завершитися за півтора року.

Крім того, Президент висловив сподівання, що команда його наступника  поважатиме рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене в Конституції України.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.