2°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 19 km/h

USD 28.13   EUR 34.08
Новини 24

Обережно – гриби!

Рятувальники міста застерігають городян бути пильнішими та не збирати сумнівні гриби. За останні тижні на територій Дніпропетровщині випало багато опадів. Завдяки теплій погоді та вологості у лісових масивах з’явилося багато грибів. Грибники-любителі та продавці йдуть до лісу та збирають різноманітні дари природи. Однак, нерідко трапляється так, що недосвідчені грибники помилково збирають неїстівні гриби, або двійники їстівних, що призводить до отруєння ними. Пам’ятайте, що навіть їстівні можуть стати небезпечними, якщо вони збиралися поблизу шосейних доріг, промислових підприємств тощо. Крім того, не забувайте, що отруєння може викликати і неправильне приготування грибів. Небезпечним є придбання сушених грибів, вид яких неможливо визначити. Також не забувайте про те, що гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх слід у день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10°С (тобто в холодильнику). Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби.

Якщо ж, не зважаючи на застереження, ви збирали та вживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин з’явився біль у животі, нудота тощо, необхідно негайно звернутися до лікарів для проведення обстеження та отримання кваліфікованої допомоги в разі потреби.

Пам’ятайте, що від своєчасності отримання медичної допомоги може залежати ваше життя! Бережіть себе! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101»!

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.