28°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 27%

Вітер: 13 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Офіційно: в Кам’янському розглянули найактуальніші екологічні питання

16 липня відбулося засідання екологічної комісії Кам’янського. Про це повідомили в міській раді.

Як зазначив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради Богдан Наполов, засідання ініціювали для розгляду двох нагальних питань, за якими управління отримало багато звернень від містян. Це – недавні викиди на металургійному комбінаті та загоряння міського сміттєзвалища.

Першим розглядали питання, що стосується меткомбінату. За словами технічного директора ПАТ «ДМК» Юрія Волошина, 5 липня на підприємстві трапилась позаштатна ситуація – поламка обладнання у конвертерному цеху, вона й стала причиною понаднормових викидів, що занепокоїли кам’янчан. Як зазначив технічний директор, такий випадок на підприємстві стався вперше, фахівці комбінату розібралися у ситуації та вжили заходів, щоб уникнути ризиків повторення.

«Існують норми викидів, які хронічно перевищуються. Це не можна назвати правильним. Фахівцям металургійного комбінату потрібно продумати дії у разі виникнення подібних позаштатних ситуацій», – зауважив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради.

Також члени комісії цікавились ходом виконання ДМК екологічної програми міста та заходами, вжитими на підприємстві. Директор громадської організації «Голос природи» Євген Колішевський звернув увагу представників меткомбінату на необхідність сповіщати населення у разі нестандартних ситуацій, щоб запобігати паніці та надавати людям достовірну інформацію.

Наступним на комісії розглядали питання щодо загоряння на міському сміттєзвалищі. Директор комунального підприємства «Комунальник» Артур Круть зазначив, що рішення, ухвалене на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, дуже допомогло підприємству у ліквідації місць загоряння сміття.

«Основна проблема, яка була на площі звалища майже у 2000 квадратних метрів, сьогодні усунута. Зараз окремі місця загоряння ми заливаємо водою. Надалі усю територію, на якій можуть виникнути займання, силами підприємства засипаємо ґрунтом, щоб уникнути повторення ситуації», – сказав Артур Круть.

Усунення небезпеки на сміттєзвалищі підтвердив і начальник Кам’янського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Володимир Ярема. Він зазначив, що до служби перестали надходити звернення містян з приводу задимлення, та й сам він як мешканець Соцміста не відчуває неприємного запаху.

Обговорили члени комісії й проблеми утилізації та переробки сміття у Кам’янському, перспективи створення модуля для сортування та переробки відходів і подальшого будівництва у місті полігону.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.