1°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 65%

Вітер: 21 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

ПАТ «ДМК» отримає дозвіл на викиди лише у разі виконання необхідних природоохоронних заходів

Кам’янське займає 4 місце в рейтингу найбільш забруднених міст України. Проблема екології – одна з найгостріших проблем, яка більш за все турбує жителів міста.

З усіх викидів в атмосферне повітря 93% складають викиди ПАТ «ДМК». На даний момент ПАТ «ДМК» хоче отримати новий дозвіл на викиди в атмосферне повітря, про що була зроблена офіційна публікація 16.12.2020 року в газеті «Любимый город». Всім жителям дали право надати свої пропозиції до 16 січня 2021 року, які ПАТ «ДМК» зобов’язаний буде врахувати при отриманні дозволу.

Одним з головних пунктів передвиборчої програми мера Кам’янського Андрія Білоусова є питання екології, а саме – зменшення викидів шкідливих речовин в місті та приведення викидів від підприємств до норм і стандартів безпечних для життя.

Під час чергової наради з питань екології міський голова поставив завдання надати для внесення в екологічну програму на наступні 5 років пропозиції і перелік обов’язкових умов, які допоможуть привести викиди підприємств до нормативних показників та покращити екологічну ситуацію в цілому.

Голова постійної комісії Кам’янської міської ради з питань екології, промислової політики, економіки, праці та енергозбереження Олександр Лукашов направив листи до ПАТ «ДМК», Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з вимогами надати інформацію для формування необхідних пропозицій і заходів, які повинно виконати ПАТ «ДМК». На даний момент інформації не надано. Також були направлені листи з попередженням, що в разі ненадання інформації вчасно міська влада ініціюватиме проведення громадських слухань, на яких будуть внесені відповідні пропозиції.

Аналогічні листи направлені від ряду громадських організацій, таких, як «Чисте Повітря України», «Патріот-2015» та інші. У випадку, якщо ПАТ «ДМК» проігнорує вимоги влади та громади, будуть направлені звернення до суду з вимогою заборонити видачу дозволу на викиди до моменту отримання всієї необхідної інформації і внесення на підставі неї всіх необхідних пропозицій. Також обов’язково проведення громадських слухань громадськістю та громадськими організаціями.

Разом з тим, комісія Кам’янської міської ради з питань екології, промислової політики, економіки, праці, енергозбереження звернулася до мера Андрія Білоусова з пропозиціями провести екологічний аудит ПАТ «ДМК».

Також департамент екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради направив лист до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Міністерства захисту довкілля та природний ресурсів України з необхідними пропозиціями, які повинні бути внесені і є обов’язковими до виконання ПАТ «ДМК» для отримання дозволу на викиди.

Наразі впроваджуються конкретні дії, завдяки яким мер Андрій Білоусов, депутатський корпус, громадські організації і жителі Кам’янського зможуть змусити промислові підприємства міста (забруднювачі), особливо ПАТ «ДМК», привести своє виробництво до екологічних норм і стандартів для безпечного життя населення.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.