12°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 87%

Вітер: 18 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Під Кам’янським люди і природа створили диво

Для тих, хто вважає за краще відпочивати в оточенні лісу на березі водойми, Голубі озера на Дніпропетровщині – ідеальний варіант. Цей чудовий райський куточок Дніпропетровської області, оточений сосновим лісом, розкинувся під Кам’янським. Єлизаветівський котлован уже давно став улюбленим місцем відпочинку не лише тутешніх мешканців, а й стомлених ритмом життя туристів зі всього регіону, розповідають «Вісті Придніпров’я» з посиланням на портал «Дніпро Культура».

Голубе озеро утворене штучно на початку 70-х років минулого століття. У той час активно забудовували житлові масиви тодішнього Дніпродзержинська, і з Єлизаветівського кар’єру брали пісок. Як жартують місцеві, завдяки цим озерам і була побудована практично половина промислового міста. Виїмка була дуже об’ємною, і на певній глибині раптово й стрімко почала з’являтися вода. Розповідають, що люди ледве встигли вибратися, залишивши там техніку. В результаті котлован кар’єру заповнився водою площею близько 200 тис. кв. метрів і глибиною, що сягає 20, а місцями – й 40 метрів.

Озеро розташоване в сосновому лісі, вода в ньому ніколи не застоюється завдяки підземним джерелам. Цінність озера полягає в тому, що його можна використовувати як резерв питної води, тому що сюди не скидають промислові та каналізаційні стоки.

Останні перевірки хімічного складу води показали, що він відповідає нормам, а ось бактеріологічних досліджень озера ще не проводили. У блакитного озера є ще одна особливість: воно ніколи не замерзає та не хвилюється. Існує легенда, що озеро сполучається з Чорним морем і зовсім не має дна. Науковці та дайвінгісти стверджують, що дно все ж є, однак досягнути його непідготовленій людині складно.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.