24°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 58%

Вітер: 21 km/h

USD 27.28   EUR 30.73
Новини 24

У Петриківці прокуратура «відвоювала» старовинний собор

На Дніпропетровщині за втручання прокуратури попереджено вибуття з державної власності будівлі старовинного собору. Про це повідомили в обласній прокуратурі.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області відмовлено у задоволенні позовних вимог релігійної громади до Петриківської селищної ради про визнання права власності на державне нерухоме майно.

Так, використовуючи Собор Різдва Пресвятої Богородиці 1812 року побудови для богослужінь та іншої релігійної діяльності, релігійна громада звернулась до суду з позовною заявою про визнання за нею права власності на собор, власником якого на теперішній час є Петриківська селищна рада.

Собор є пам’яткою архітектурного значення та охороняється державою, тож прокуратура Дніпропетровської області вступила у зазначену справу для недопущення порушення інтересів держави.

Прокуратура довела, що вимоги позивача є необґрунтованими, оскільки він не вчинив дій, спрямованих на отримання права власності або користування спірним майном у порядку, встановленому Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Суд погодився з доводами прокуратури та відмовив у задоволенні позову релігійної громади.

Останнє редагування Четвер, 04 квітня 2019 08:30

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.