14°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 50%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

Пішла з життя основоположниця художньої гімнастики в Кам’янському

9 лютого на 85-му році життя померла основоположниця художньої гімнастики в Кам’янському, Заслужений тренер України Аліна Іванівна Сокирко (15.05.1936–09.02.2021). Про це повідомив журналіст Віктор Куленко.

Аліна Вовк закінчила десять класів у школі № 1. Саме в школі вона стала займатися художньою гімнастикою, яка тільки з’явилася в місті. Досить гнучка і граціозна дівчина стала провідною «художницею» в команді «Металург». У десятому класі спортсменка вже мала перший дорослий розряд.

Після школи Аліна Вовк вступала до Дніпропетровського гірничого інституту на відділення геофізики. Їй не вистачило одного бала. У деканаті Аліні запропонували вчитися на маркшейдера, де вона провчилася цілий семестр. Потім захворіла на ангіну і не потрапила на іспити. Проте все-таки залишилася в гірничому інституті, тренуючись в секції художньої гімнастики і виступаючи в команді на вузівських змаганнях. Там її побачила тренер університету з кафедри фізкультури Ася Наумівна Самгін, яка запропонувала вчитися в фізкультурному технікумі.

Через два роки Аліна Вовк закінчила ДТФК і з 1 вересня 1956 року почала працювати тренером-викладачем з художньої гімнастики ДЮСШ «Авангард» заводу ім. Дзержинського. У лютому 1957 року вийшла заміж за Володимира Сокирка. Потім у них народилася єдина донька Олена.

Катерина Веленгура, вихованка Аліни Сокирко, стала в 1964 році першим у місті майстром спорту СРСР з художньої гімнастики. Через рік посвідчення майстра спорту отримала Людмила Лужкова, неодноразова чемпіонка і призер ЦС «Авангард» ВЦРПС. Дуже сильними гімнастками були також Наталія Вербицька, Марина Кучальська, Поліна Степанченко, Лариса Гусь, Євгенія Дмитренко, Тетяна Котляревська, Неоніла Юдіна, Карина Коновалова, Альбіна Лукасевич, сестри Войтович – Світлана, Лариса, Олена.

Усього з 1964 по 2009 рік Аліна Сокирко виховала 39 майстрів спорту. Її заслуги було відзначено присвоєнням 11 липня 2001 року звання Заслуженого тренера України з художньої гімнастики.

Із 1975 по 1985 рік Аліна Іванівна Сокирко працювала директором ДЮСШ «Дзержинка», і тоді її школа художньої гімнастики вважалася найкращою в Україні. На заслужений відпочинок пішла в 2014 році.

Останнє редагування Середа, 17 лютого 2021 10:40

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.