16°C

Кам’янське

Rain

Вологість: 70%

Вітер: 23 km/h

USD 28.48   EUR 33.38
Новини 24

Пішла з життя режисерка Кіра Муратова

6 червня померла відома українська режисерка Кіра Муратова. Про це повідомляє «Buro 24/7» з посиланням на її чоловіка Євгена Голубенка. Режисерці було 83 роки, передає інтернет-видання «Главком».

Кіра Муратова народилася 5 листопада 1934 року в молдавському місті Сороки (тоді перебувало в складі Румунії) у родині росіянина Георгія Короткова та єврейки Наталії Скурту.

Під час Другої світової війни перебирається до Бухареста, в 1950-х емігрує до СРСР, стає радянською громадянкою. Навчалася на філологічному факультеті Московського державного університету. 1959 року закінчила режисерський факультет ВДІК (майстерня Сергія Герасимова і Тамари Макарової). 1961 року дебютувала як режисер, працювала на Одеській кіностудії. Перші фільми зняла з чоловіком Олександром Муратовим.

Фільм «Короткі зустрічі» (1967) став її першою самостійною роботою як режисера. До нього ж вона написала сценарій у співавторстві з Леонідом Жуховицьким та зіграла головну роль разом із Володимиром Висоцьким.

Наступний її фільм «Довгі проводи» (1971) спеціальною постановою ЦК Компартії України був заборонений більше ніж на півтора десятиліття. У 1987 році цей фільм здобув премію на Міжнародному кінофестивалі в Локарно.

Фільм Муратової «Астенічний синдром» у 1990 році отримав Гран-прі Берлінського кінофестивалю. Трагікомедію «Настроювач» показували на фестивалі у Венеції. Останніми роботами режисерки стали драми «Мелодія для шарманки» і «Вічне повернення. Кастинг».

2017 року Кіру Муратову було запрошено до складу Американської кіноакадемії, яка визначає володарів премії «Оскар».

Режисерка жила і працювала в Одесі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.