21°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 59%

Вітер: 22 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Поліція закликає повідомляти про випадки домашнього насильства

В умовах карантину багато родин увесь час перебувають вдома. Відповідно частішають випадки домашнього насильства. Про це повідомляють у патрульній поліції Дніпропетровської області.

Суспільство змінюється, колись вважалися нормальними прояви сімейного насильства, це навіть називалося «вихованням». Наразі про це говорять, повідомляють, а отже і припиняють.

На сьогодні законодавство України, крім фізичного насильства, виокремлює психологічне, економічне та сексуальне. За такі правопорушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Вчинення насильства є правопорушенням, але чи можливо його припинення тільки за участю поліції чи соціальних служб? Не завжди.

Зазвичай жертвами насильства стають найменш захищені верстви населення, іноді навіть діти і люди похилого віку. Воно майже ніколи не проходить безслідно: сусіди чують сварки, родичі бачать синці та помічають зміни психологічного стану. З часом випадки насильства стають все більш жорстокими, якщо про них не повідомляти.

Що можна вдіяти? Обов’язково звертатися до поліції. Іноді сама присутність правоохоронців змушує кривдника корегувати поведінку і сигналізує, що його вчинки матимуть серйозні наслідки. Якщо потрібно – дати свідчення, що є справою добровільною, надати повну і чесну інформацію про подію.

Домашнє насильство передує тяжким злочинам, і про нього не варто мовчати.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.